Capriolus

Yuk Kan Yeung

Year of birth
1959
Place of birth
Hong Kong
Working period
1988
Nationality
NL

CV

Yeung Yuk Kan Yeung is geboren in Hongkong en studeerde af aan de Chinese Universiteit van Hongkong in 1981. In 1987 behaalde ze een post universitaire diploma in Keramiek aan het Goldsmiths College, Universiteit van Londen. Het was in deze tijd dat ze haar partner ontmoette en zich vestigde in Nederland waar ze sindsdien werkt. Haar werk wordt internationaal tentoongesteld met stukken in de vaste collectie van het Hongkong Museum of Art als ook in privé verzamelingen in Azië, Europa en de U.S.A.

Werk

Voor Yuk Kan, is het creëren van keramiek als het schrijven van poëzie. Haar liefde voor literatuur, poëzie en tekenen worden samengevoegd en geïntegreerd in haar keramiek. Door zijn puurheid en plasticiteit heeft ze porselein verkozen om mee te werken. Ze beschrijft haar werk aldus: ‘een zacht duwtje, een tedere aanraking, mijn objecten pakken de beweging en poëzie wordt gevormd in de klei.’ Op deze keramische vorm, legt ze het accent van haar abstract tekenen en schilderen. ‘Soms bekijk ik mijn werk als een moment in tijd, een herinnering, van wat ik gezien en beleefd heb, van binnen maar ook van buiten, een compositie van de ervaring. Ik werk vaak met fragmenten, vanuit het intuïtieve gevoel componeer ik verschillende factoren op een werk, een gedicht dat ik gelezen heb, een schilderij dat ik gezien heb, een landschap dat in mijn hoofd springt of een emotie die ik op dat moment beleef.’ Vaak gebruikt ze haar intuïtie om het zachte oppervlak te bewerken, elke lijn en ruimte zijn een zoektocht binnen, een compositie van poëzie, een magische transformatie van de menselijke emoties.

tekst bron: www.mythings.nl Voor vragen en/of informatie neem gerust contact op met:Yeung Yuk KanBavelselaan 7, 4835 GP BredaThe Netherlands

Foto portret 2009. Bron: zomercatalogus De Hullu, Gees, onder dank.

Literatuur